Avengers - Infinity War (2018, filmová recenze)

10. května 2018 v 18:02 | Vee |  recenze
Marvel Studios. Všichni je známe, všichni víme jak známí jsou, všichni jsme viděli alespoň jeden film. Pokud ne, běžte si něco stáhnout. Ihned.

Image result for marvel

Jistě všichni alespoň jednou poznali ten pocit. Díváte se na váš oblíbený film, už jste skoro u konce, všechno vypadá tak nadějně, a potom... Vaše oblíbená postava zemře. A co teprve mají říkat ti, co mají rádi Marvel? Poslední dobou jste jistě slyšeli o jejich novém filmu, pokračování Avengerů, Infinity War. A taky je tu ta možnost, že už vlastně děj znáte díky přátelům kteří pořád na facebooku zdílí memes o ději. Ať už jste film viděli nebo ne, ráda bych popsala své dojmy. Proto ale chci také upozornit, že pokud budete číst dál, můžete o filmu vědět víc, než by jste třeba chtěli.

Hlavní postavou, nebo záporákem, je Thanos. Ten si dá za cíl získat všecchu Kameny nekonečna. V průběhu filmu navštíví x různých míst a bojuje jak se skupinou Avengerů, tak i s Marvelákými hrdiny, kteří Avengery nejsou, jako třeba Strážci Galaxie. Společně bojují proti Thanosovi, který má v plánu zničit polovinu vesmíru z důvodu přelidnění. Mnoho hrdinů umírá už ze začátku filmu, jako třeba Loki, nebo Iron Man, který byl ale jenom zraněn a Dr. Strange ho zachránil tím, že dal Thanosovi Kámen času. Po získání všech kamenů se ještě pokusí Thor Thanose zabít, ale povede se mu ho poze zranit. T nezabrání Thanosovi v lusknutí prskty a vyhlazení poloviny vesmíru, společně s mnoha Marveláckými hrdiny.

Film byl vydán roku 2018, a možná že si někdo všiml, kolik kolem něj bylo povyku. Tak jako na každý film od Marvelu se na tento díl těšili miliony fanoušků. Film dokonce měl jeden z nejlepších finančních startů v kinech. Jenom v Americe po vydání vydělal za víkend téměř 250 milionů dolarů, což se vyplatilo, vzhledem k tomu že film stál něco mezi 300 - 400 miliony dolary. Tyto peníze jsou ve filmu moc dobře vidět. Efekty, které jsou neodmyslitelnou částí filmu a hudba která skvěle doprovází děj a naladí atmosferu se opravdu povedla.

Image result for avengers infinity war

Co se týče mých názorů a dolmů z filmu... Film začíná tak nějak z ničeho nic. Žádné pozadí, vysvětlení, nebo uvedení hrdinů. Pro mě, jako fanouška Marvel filmů je to v pořádku, protože všechny hrdiny už znám. Pro ty co ale v životě viděli jen pár filmů od Marvelu... nemusí vždy vědět o koho se jedná. Po herecké stránce byli všichni z herců výborní, tak, jako by snad každý od Marvelu čekal. Přece jen nemají jejich filmy miliardy fanoušků pro nic za nic. Mně se nejvíce líbily scény s Grootem (Vin Diesel, Terry Notary), pro kterého mám slabost.

Děj jako takový je plný kreativních nápadů. Samotná motivace Thanose pro to, co dělá, pro mě znamenala hodiny zamyšlení a film, nebo alespoň pár myšlenek v něm, by si zasloužilo mnohem větší zamyšlení, než jak se mu u mnoha lidí, jak se domnívám, dostalo. Na druhou stranu nelze brát všechno vážně a k začátku filmu se i mnohokrát můžete zasmát. I přes to, že se domnívám, že by si zbytek filmu trochu toho humoru zasloužil také. Ale chápu, že kdž umírá x lidí a film nabírá na dramatičnosti, nejsou ledajaké vtípky úplně na místě.

Jedna věc mě na ději ale trochu naštvala. A ne, netýká se to Star Lorda. Samozřejmě, byla jsem velice naštvaná, stejně jako mnoho lidí se mnou v kině, jelikož nebýt toho, že si potřeboval s Thanosem vyřídit účty, mohla polovina vesmíru stále žít. A to vše jen kdyby vydržel dalších, dejme tomu, 20 sekund. Ale mrzelo mě jak se na konci filmu všichni vypařili. Ne snad proto že by mi bylo líto že umřeli. To sice ano, ale... čekala jsem že umřou kapku originálnějším způsobem. Samozřejmě chápu, že takto bude mnoho lidí čekat na pokračování, a že takto bude ještě větší nadšení z dalšího dílu, než bylo z tohoto. A jako marketingový trik se to zdá geniální. Já sama se teď totiž nemžu dočkat dalšího dílu.

Vee


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama