"Maska"

5. března 2018 v 17:02 | Vee |  témata týdne
Kdo jsi? Kdo opravdu jsi? Víš to? Pokud ano, jsi tím, kým chceš být? A nebo jsi jen pouhá maska jako většina? Maska. Maska, kterou zděláváš při určitých situacích, s určitými lidmi, kvůli určitým zámyslům.

Žijeme v době kdy názor, že všichni nosí masku, je nám předhazován prakticky všude. Že se lidé přetvařují. Že se snažíme jen zapadnout. Že tím, jak si hrajeme na něco, co nejsme, jsme už zapomněli na to, kdo opravdu jsme. Je tomu ale opravdu tak? Poslední dobou mám pocit, že žijeme ve společnosti, kde cokoli co uděláme či řekneme je špatně. Obzvlášť co se týká toho, kdo jsme. A já osobně žiju mezi lidmi od kterých stále slyším jak se všichni přetvařují.

Ne věichni ale "nosí masky." Můžete se jednoduše jen nacházet mezi mladými, povrchními lidmi, kteří zatím nepřišli na to, kdo jsou. Nebo mezi lidmi, kteří byli od malička "učeni" kdo mají a nemají být. Jak se mají a nemají chovat. Co mají a nemají mít rádi. Ne vždy jsou ale lidi takoví. A jestliže se od malička nacházíte mezi povrchními lidmi, je možné že byste člověka, který opravdu říká to co si myslí, a nenechá se ničím manipulovat, ani nepoznali.

Nechápu, proč v dnešní době, vše co uděláte, musí být hned falešné. Já, například, jsem vegetariánka. Než se zeptáte.. ne, nedám si steak. Ne, nenejím ryby. A ne, nedělám to proto, abych byla cool. Všichni si to ale myslí. To, že jsem vegetarián jen kvůli tomu, abych vypadala eticky. To, abych vypadla lépe než oni. To, abych se odlišila. Ne vždy ale je vše jen pouhá maska, kterou chcete ukazovat světu. Jsou tu i lidé, kteří tyto věci dělají pro sebe. A ne pro oslnění ostatních.

Nebo taky moje jiné záliby. Ráda chodím do kaváren. Ráda chodím na přednášky o umění. Ráda chodím na předčítání poezie. Ráda čtu. Ráda si venku kreslím. A víte proč? Protože mě to baví. A ne proto, že bych si snad chtěla hrát na někoho, kdo nejsem. Proč bych to dělala? Abych si přišla zajímavěji? Abych zapadla? Abych měla víc falešných kamarádů, kterým na mně vůbec nezáleží? Abych dostala víc likeů na fotce? To, že se lidé chovají jinak když jsou sami, nebo s lidmi, kterým důvěřují, než někde na veřejnosti mezi lidmi, které prakticky neznají, je normální. Nevidím to jako nošení masky a hraní si na něco co nejsme.

Samozřejmě nepopírám, že takoví lidé existují. Ti co si hrají na něco co nejsou, jen proto, aby je ostatní viděli tak jak chtějí. Nemůžete ale chodit sem a tam a všude vyhlašovat. Jaký jste právě vy svatoušek, potože všichni statní jsou zákeřní a falešní. A přesně to lidé v mém okolí většinou dělají. Stěžují si na problém, který ani neexistuje.

Image result for mask tumblr

Vee
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 FoxFirer FoxFirer | E-mail | Web | 5. března 2018 v 17:14 | Reagovat

Plno lidí se i bojí přiznat si, kdo skutečně jsou. Můžou se stydět za své špatné vlastnosti a každý nějaké má. Občas to bývá i jejich slabina a neradi ji projevují a proto se za tu masku schovají, než aby se vyjádřili. Řekl bych, že člověk by částečně za tu masku se měl schovávat ale jen do určité míry a to tak, aby si dokázal prosadit to, co skutečně chce.

2 denikantisociala denikantisociala | Web | 5. března 2018 v 17:28 | Reagovat

[1]:  To ano. Vlastně souhlasím. Na druhou stranu, nemůžeme se zkrátka zastávát toho, že jsou všichni zlomyslní a přetvařují se, pomlouvají nás, atp. Samozřejmě takový ten druh "dobré masky," jakože se třeba stydíme tančit před ostatními, nebo schováváme vlastnosti které se nám nelíbí, neberu v potaz... Ale souhlasím. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama