"Žít svůj život."

7. února 2018 v 18:40 | Vee |  témata týdne
Na světě je téměř 8. miliard lidí.
Teda... tuhle větu jsem řekla špatně.
Na světě žije téměř 8. miliard lidí.

Daly by se dělit na dvě skupinky:
Jedna je ta, co přežívá. Ta co se ráno probudí, jde do práce, odpoledne se vrátí, nají se, stráví čas v tom lepším případě s rodinou, v horším u televize či počítače, jdou spát, a druhý den se rutina opakuje. Ale jsou spokojeni s tím jak to je.
Druhá je ta, co žijí. Ti co zkouší nové věci, zažívají dobrodružství, vychutnávají si každé souto jídla, ti co věří, že život je jenom jeden a je potřeba si ho pořádně užít, protože čas nevrátíme a proto musíme náš svět naplnit okamžiku, které si před smrtí budeme chtít zopakovat. A je něco z toho vlastně špatně? Dám vám radu do života. Žijte maličkostmi. Žijte pro oblohy plné hvězd, pro vůni ranní kávý, pro úsměvy ostatních lidí. A ano, nemusíte mě poslechnout. Protože lidé vám vždzcky budou říkat jak máte žít a na každém rohu uslyšíte, proč to, jak žijete, není vlastně vhodné.
Asi si všimnete, že jsem u prvního případu napsala "ta, co přežívá" a u druhého "ta, co žije," protože takhle nám to předhazuje společnost. Že stereotypy jsou špatné.

Ale...
Pokud chcete zůstat v koutě tohoto světa, udělejte to. Choďte do stejných restaurací, a vždy si objednejte to samé jídlo. Buďte prátelé s těmi samými lidmi jako vždy. Procházejte stejnými ulicemi. Pokud je tohle to, co musíte dělat, aby jste byli šťastní, nemusíte žít jako ostatní a dělat to co oni chtějí a co je považováno za typické či přijatelné. Nemusíte napsat knihu, procestovat Evropu, nebo stát se právníkem, aby jste se cítili, jakože jste v životě něčeho dosáhli. Aby jste věděli kdo jste a kam patříte.
Pokud chcete opustit vaše stereotypní prostředí, které je pro všechny normální, nenechte se zastavit. Utíkejte jak nejrychleji a co nejdál můžete a můžete zažít ten život, po kterém tak dlouho toužíte. Vrhněte se do nových kutur, dělejte chyby, učte se. Zamilujte se, žijte v karavanu, zpívejte u táboráku. Ale buďte šťastní. Takhle budete vědět kdo jste a kam patříte.
Pokud se chcete zaměřit na kariéru, pracujte tvrdě a běžte si za svým cílem. Šplhejte po žebříčku tak vysoko kam chcete a až se tam dostanete, nenechte se sesadit. Pokud je tohle, co chcete, udělejte to. Zaměřte se na úspěch, pracujte celý den, odpočívejte, nezapomínejte na sebe, ale jděte si za svým cílem. Protože až jednou budete přemýšlet nad tím, jak to všechno mohlo být, jedině když budete šťastní, tak nebudete litovat toho, co jste v životě udělali. Přijdete na to, kdo jste a kam patříte.

Každý z nás potřebuje něco jiného a nikdo Vám nemůže říct jestli to je správně, nebo ne. Někdy musíte udělat to, z čeho máte strach, to, co zrovna dvakrát nemilujete, nebo to, co je těžké. Ale můžu vám slíbit, že cokoliv uděláte pro to, abyste byli šťastní, ať to je jakkoliv komplikované či těžké, je to to nejlepší, co můžete udělat. Pokud totiž žijete svůj život tak jak chtějí ostatní, nikdy svůj život vastně něžijte.

Poslední slova... Udělejte to dnes. Jednoho dne se totiž probudíte a zjistíte, že už není čas na to udělat co chcete. To, co si přejete a co vás dělá šťastnými.


Vee
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 7. února 2018 v 19:18 | Reagovat

Já jsem typ co dělá ty stejné věci a je šťastný :)

2 Vee Vee | Web | 7. února 2018 v 19:23 | Reagovat

[1]: Já vlastně tak nějak taky. Přijdu ze školy, čtu si, koukám na filmy, hraju, kreslím. Ale chtěla bych jednou za čas tohle změnit. Časem třeba někam vycestovat. Ale je fajn mít nějakou rutinu. Musím mít věci zorganizované. Nedokázala bych žít ze dne na den bez plánu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama