"Mládí"

25. února 2018 v 22:27 | Vee |  témata týdne
Když mi bylo osm, bála jsem se smrti. Tedy, vlastně ne smrti. Spíš toho, co bude, až vyrostu. Dnes je to ale trochu jinak. Už mnoho času uplynulo od té doby, co jsem si po večerech vyplakávala oči nad tím, že jsem se bála budoucnosti. Dnes už vím, že není důvod se bát toho co přijde.

Mládí je krásná věc. A nikdo ji nechce zratit. Starat se jenom o známky, středoškolské lásky, nebo zábavu s kamarády je super. Do hlavy vám všichni vtloukají, jak je důležité si užít mládí a nepromarnit ho. Souhlasím, ale... Není to tak jenom s mládím. Život jako takový je potřeba si užít. Ne jen zaměřít se na mládí a potom tak nějak přežívat. Proto dnes píšu tento článek. Chci se s vámi poděli o to, čím se snažím řídit po zbytek svého života.


Mládí je o tom, že si užíváme, no ne? Ale každý z nás si užívá jinak. Já například, bych raději ležela doma v posteli a četla si, než šla na nějakou akci a pila. Nebo se šla projít s přítelem a zafotila si, než třeba šla nakupovat s kamarádkami. To je ale jenom moje představa o tom, jak odpočívat a užívat si. Tohle je jenom na vás. Mládí je ale spíše mezstarostnost, než to jak relaxujeme. Je to to, jak dokážeme vypnout a starat se jenom sami o sebe a o to, abychom se my měli co nejlépe. To, jak se dokážeme nadchnout z pouhých maličkostí a jak dokážeme dělat jakékoli blbosti v přítomnosti těch správných lidí. Proč je tedy tak dležité si "užívat mládí?" přijdou totiž starosti. Placení spátek, hádky o tom, kdo vyzvedne děti ze školy, potíže s autem a domácími spotřebiči. A tady přichází moje teorie. Mládí je o tom, naučit se být bezstarostný a potom být schopný tuto vlastnost aplikovat, když bude potřeba. Až jednou totiž bueme řešit, že nám zase snížili plat, nebo že nás už unavuje, jak nás mimčo v noci budí každých 30 minut, je potřeba být na chvíli bezstarostný a chovat se jako malé dítě. Užívat si těch věcí, co máme. I přes veškeré starosti, totiž jistě v životě máme něco, co nám dělá radost. A mládí je pro mě o tom, umět si tyto maličkosti, jako třeba dobrý pokec s kamarády na střeše, zatímco koukáte na hvězdy, nebo procházka s přítelem, zatímco děti hlídá babička, nebo jen dobrý šlofík, užít.

Mládí nemá věk. Neovlivňují jej vráský, starosti, ani bolest kloubů. Je to to, jak se dokážeme nadchnout z jarního počasí, jak jsme rádi, když si děti s něčím přestanou hrát, protože se k tomu můžeme vrhnout my, nebo když uděláme nehorázný nepořádek při vaření v kuchyni, zatímco po sobě s rodinou házíme ingredience toho, co mělo být na večeří.


Vee
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama