Když je váha větší než vůle žít

9. února 2018 v 17:41 | Vee |  vnitřnosti na povrchu
Zvoní budík. Zvedám se z postele. Již se slzami v očích docupitám do koupelny. Bez jakéhokoli nakukování do zrcadla, abych se hned nesložila, si vlezu do sprchy. Teplá sprcha před mentálním zhroucením je právě to co potřebuju. Vylezu, odmotám kolem sebe ručník. Zvědavost mi nedá a rukou přejedu po zamlženém zrcadle. Je to tady. Hned předemnou. Chci to ze sebe zhodit. Odříznout tuk z buclatých tváří. Odříznout tuk z povislých paží. Po vyčištění zubů se obleču a vycházím z pokoje. Na něco jsem zapomněla. Obrázky modelek v mém pokoji dnes asi zůstanou bez mého povšimnutí. To už se nikdy nesmí stát.

Po cestě do školy vpomínám na to, jak jsem vždy chodila pozdě a snažila se do sebe nacpat nějaké jídlo před začátkem školy. Změnila jsem se. Ani nevím jak se to stalo. Jednoho dne se mi otevřely oči. Děkuji bohu za ten moment. Kde bych dnes byla, kdybych zůsala s těmi baulatými tvářemi, tak jak jsem byla dřív.

I když... občas uvažuji nad tím, jestli by nebylo dobré poslouchat lidi, co říkají, že bych měla jíst zdravě a do toho třeba cvičit. Ale je to tu. Nevím, jestli je možné s dostat k těm výsledkům co chci já, pokud do sebe budu stále něco rvát. I kdyby jen zeleninu. Je to přímo předemnou. Perfektní těla. Tenké ruce, které dochážu chytit jednou svou dlaní. Úzký obličej. Stehna, co se o sebe za chůze nedotýkají. Tenká lýtka, která vypadají božsky v podkolenkách. Ale ne... nemůžu! Nebo musím? Je tohle jediná rozumná cesta? Koho zajímá, že je to nemoc. Co je za nemoc, že chceme být hubení? Přitažliví? Normální?

NE! Zvolím si tu zdravou cestu. Budu zdravě a pořádně jíst. Do toho cvičit. Budu stále počítat kalorie, ale...

Ne!
Nezvládám to.
Musím to udělat.
Musím být hubená.
Musím jít cvičit.
Musím být taková jaká jsem vždycky chtěla být.
Musím mít to tělo, jaké vím, že chce abych měla.Co bylo, bylo. Dnes už je to jinak. Berte to prosím s rezervou.
Další nepodstatný článek do mé sbírky nepodstatných článků.
Vee
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Klaudie Klaudie | Web | 9. února 2018 v 23:21 | Reagovat

Ahuj. Hele, vůbec nevím, jak ti poradit. Nevím, jak vypadáš, takže to napíšu takhle.
Je mi fuk, jestli jsi vychrtlina jako já, nebo obezní tlustoprdka. Je mi jedno, jestli chodíš do mcdonaldu na veškeré jídlo anebo i plátek zeleniny vyzvracuješ do hajzlu.
Ale měj se ráda takovou, jaká jsi. Věděla jsi, že jsou i tlusté modelky? A dokonce jim to i moc sluší.
Každý je originál.
Já mám třeba opačný problém. Jsem hubená. Jsem moc hubená, nechutně hubená. Za klíční kosti mi můžeš zaháknout hák, mé ruce se dalí zabodnout jako tyč k rajčatům a nohy vypadaj jako nohy malé žirafy. Jenže mě se to nelíbí. Chci přibrat, ale nejde to. Mám hlad, najím se, sním toho málo, ale ne z důvodu, že bych nechtěla, ale já nemůžu, jsem plná a to jídlo mi stačí.
A i když se mi někdo posmívá, že jsem hubená, seru na něj a mám se ráda takovou, jaká jsem (i když tak pět kilo navíc by mi neuškodilo).
Pošlu ti nějaké foto, podívej se na ně, třeba ti budou inspirací.
A nezapoměň. Každý je originál. Každý je krásný. A i ty zůstaň taková, jaká jsi!

https://img.blesk.cz/img/1/full/3280875_boubelka-xl-plus-size-vip-ze-zivota-hvezd-postava-v0.jpg?v=0

http://www.rave.cz/data/2013/02/tiskovky/a7fe7f9959cf379e4085fd6ec275c353.jpg

https://img.blesk.cz/img/1/full/2432741_ashley-graham-plus-size-modelka-kolekce-spodniho-pradla-uk-plus-size-fashion-week-v2.jpg?v=2

Držím palce k lepším zítřkům :]

2 Vee Vee | Web | 10. února 2018 v 8:37 | Reagovat

[1]: Wow, tohle jsem nečekala. Jsem ráda, že jsou na blog.cz i takoví lidi. Akorát jsem na konec článku nějak zapomněla dopsat, že tohle už se mi hlavou dávno nehoní. Omlouvám se za zbytečné nedorozumění. Ale je fajn vidět, že tu nejsou už jen samé pro-ana blogy.

3 Klaudie Klaudie | Web | 10. února 2018 v 11:38 | Reagovat

Tak to jsem ráda :] Nevadí, třeba se tu najde někd další, kdo bude trpět něčím podobným, jako ty a přečte si můj komentář. Třeba to někomu pomůže. :] [2]:

4 Ann Ann | Web | 19. února 2018 v 17:28 | Reagovat

Popravdě mě tento článek zaskočil. Narazila jsem na tebe na hlavní straně blogu a zaujalo mou osobu nejvíc asi ten název blogu. Antisociál, stejně jako já a s tímto článkem se dost ztotožňuji, protože sama procházím něčím co bych mohla nazvat annou, popravdě dost i miou) A není lehké s tím bojovat. Ani nevím zda jsem neustále pro nebo ne. Je to zmatující.Popravdě jsem tento typ článků čekala spíše na blogu typu pro anna a ne na tomto, ale zaujala jsi mě a určitě tě budu dále sledovat. Není lehké se dívat na sebe do zrcadla.

5 Vee Vee | Web | 19. února 2018 v 18:05 | Reagovat

[4]: Páni, každopádně jsem ráda ,že jsi sem zavítala. Mrzí mě, když vím, že si lidé prochází těmito věcmi. Možná mě to tak moc mrzí proto, že vím jaké to je. Pro anna už nejsem, ale jak už název rubriky říká, snažím se sem vypsat to, co nelze vidět na povrchu. Jsem ráda, že jsem mohla zaujmout. A jen tak mimochodem, tvé aesthetics na instagramu jsou super. Ano, trošku jsem stalkovala, vážně pecka. Nikdy se mi aesthetically pleasing feed nepodařilo udržet. Budu to muset zase zkusit. Taky máš super kresby.

6 supice supice | E-mail | Web | 19. února 2018 v 18:33 | Reagovat

Doporučuju -> http://zanormalniholky.cz/a-co-je-to-vlastne-normalni-holka/ Třeba ti to pomůže:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama